עורך דין הסכם ממון, הסכם ממון ומה שביניהם

עורך דין הסכם ממון

הסכם ממון הוא חוזה להסדרת היחסים הכספיים והנגזרות שלהם בין בני זוג. זהו הסכם רגיש העוסק בחייהם האישיים של בני הזוג ולא בכל המקרים מומלץ לערוך אותו. אם החלטתם שהסכם שכזה הוא הדבר הנכון עבורכם, חשוב שתעשו זאת בעזרת עורך דין הסכם ממון מקצועי המתמחה בתחום.

מהו הסכם ממון?

כמו שאתם בטח יודעים, החיים בעולם סובבים סביב כסף, וכאשר חיים עם בן זוג יש לעבוד יחד אתו בשיתוף פעולה כדי להתנהל בעניינים הכספיים. יש כאלה שהעניינים הכספיים הזוגיים מתנהלים אצלם בנועם, אולם לפעמים עלולות לצוץ מחלוקות ובעיות. כמובן שאפשר להתגבר על בעיות זוגיות פיננסיות באמצעות דיבור ודיון, אבל עריכת הסכם ממון מראש יכול לחסוך הרבה כאב ראש.

הסכם ממון הוא חוזה הנחתם בין בני זוג במטרה להסדיר את היחסים הפיננסיים ביניהם ואת הנושאים המשותפים האחרים שנגזרים מהתחום הכלכלי כמו מזונות, משמורת על הילדים ועוד. החוזה קובע גם את אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה.

למי כדאי לערוך הסכם ממון?

כמו שאתם בטח יודעים, לא כל זוג שמתחתן או חי ביחד עורך הסכם ממון, והשאלה האם כדאי לערוך הסכם ממון היא אינדיבידואלית. הסכם ממון עשוי לסייע לפתור מחלוקות משפטיות בעתיד, אולם הוא גם עלול לגרום למריבות מיותרות בשלב מוקדם בחייו של הזוג הצעיר. בעת עריכת הסכם ממון מנסים לחשוב על מקרי קצה ועל בעיות עתידיות ופתאום במקום להיות זוג אוהב הופכים הצדדים לזוג ניצים. לפני שאתם מתחילים לחפש עורך דין הסכם ממון, תשקלו את הסיטואציה בה אתם נמצאים ורק אז תחליטו האם יש לכם צורך בהסכם זה.

מתי כדאי לערוך הסכם ממון ולשכור שירותים של עורך דין הסכם ממון?

אם כן, עריכת הסכם ממון לא תמיד מומלצת לזוגות צעירים בתחילת דרכם, אולם יש מקרים בהם הוא כן מומלץ. אם לאחד הצדדים יש דירה עוד בטרם הנישואין, והזוג צפוי לגור בה, כדאי לערוך הסכם שמגדיר מה יהיה דינה של הדירה במקרה של פרידה. בנוסף, אם אחד הצדדים בעל הכנסות גבוהות באופן משמעותי מהצד השני, או בעל רכוש רב- כדאי לחתום על ההסכם. גם בנישואין שניים כדאי לחתום על הסכם ממון, כיוון שבדרך כלל מדובר באנשים מבוגרים יותר שכבר צברו רכוש.

איך בוחרים עורך דין הסכם ממון?

בבחירת עורך דין הסכם ממון כדאי לבחור עורך דין לענייני משפחה. הסכם ממון הוא הסכם רגיש שעוסק בחיים האישיים שלכם, לכן חשוב שתבחרו באדם בעל גישה רגישה ומקצועית שיוכל להקשיב לכם ולסייע לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

 

לתיאום פגישת ייעוץ

סגירת תפריט
נגישות