תביעת שלום בית מוגשת רק לבית הדין הרבני.  הצד המעוניין יכול לפנות לבית הדין הרבני ולבקש כי ישכין שלום בית בין הצדדים.

מדובר בצעד מחאה של אחד הצדדים שאינו מעוניין בגירושין על כך כי בן זוגו רוצה להתגרש ממנו. בית הדין הרבני ידון  בתביעה ברצינות מרבית תוך ירידה לפרטים ובירור האם קיים סיכוי לשלום בית.

גירושין או שלום בית

תביעה לשלום בית מעכבת באופן משמעותי את הליך הגירושין.

בית הדין רואה בהשכנת שלום בית חשיבות עליונה ומצווה ולכן בדרך כלל  לצדדים למצות את הליך שלום הבית ע"י פניה ליועץ נישואין או כל גורם טיפולי אחר היכול לסייע לצדדים. צד שיסרב לפנות להליך שלום בית יתקשה לקדם את הליך הגירושין שלו, במיוחד כאשר אין בידיו עילת גירושין טובה.

במסגרת התביעה לשלום בית, אפשר לבקש מבית הדין הרבני בקשות נוספות הקשורות לבקשה להשכין שלום בית כגון:

  • בקשה למתן צו למדור ספציפי - זוהי בקשה להמשיך ולהתגורר ביחד או לחוד במידה ובן הזוג כבר עזב, בבית המגורים המשותף, כל עוד מתקיים הליך שלום בית. בית המגורים המשותף הוא הבסיס לקיום שלמות התא המשפחתי ותנאי להצלחת שלום הבית המבוקש על ידכם.

במצב בו יתקבל צו למדור ספציפי מבית הדין הרבני במסגרת התביעה לשלום בית,  לא ניתן יהיה למכור את בית המגורים המשותף עד להסרת הצו, אשר יכול לעמוד בתוקף שנים על גבי שנים, וכל עוד לא תמצא סיבה מוצדקת להסרת הצו. מצב זה מנוצל פעמים רבות בתביעות לא כנות ולא אמתיות לשלום בית כטקטיקה אסטרטגית בניהול תיק גירושין וזאת כדי להפעיל לחץ על הצד שכנגד כדי לקבל רכוש ו/או תנאים נוספים בתמורה לביטול הצו.

חשוב לנצל בחוכמה תביעה זו שהיא ההיפך מתביעת גירושין.

תביעה אמיתית וכנה לשלום בית יכולה להציל את הנישואין שלכם או לעזור לכם בניהול הליך הגירושין שלכם במיוחד אם זה נכפה עליכם.  

צור קשר

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

סגירת תפריט
נגישות