על מה נקפיד בבחירת עורך דין לענייני משפחה?

עורך דין לענייני משפחה

תחום המשפט מתחלק לענפים שונים ואחד המרכזיים שבהם הוא דיני משפחה. שלי גמליאלי, עורכת דין ומגשרת, מסבירה לכם מהם דיני משפחה ועל מה צריך להקפיד כאשר פונים אל עורך דין לענייני משפחה.

מהם דיני משפחה?

משפטים הוא התחום העוסק בחקר הפרדיגמה של החוק ובאכיפתו, והוא מתחלק לענפי משפט שונים ביניהם חוזים, נזיקין, עבודה, קניין, ירושה וגם דיני משפחה. דיני המשפחה קשורים למעמד האישי של האדם מבחינה דתית ולזכויות והחובות הנובעים ממעמדו המשפחתי.

ההבדל בין דיני משפחה לענפים אחרים

במדינת ישראל דיני משפחה נבדלים מענפי משפט אחרים בכך שהם נקבעים על פי השתייכותו הדתית של המתדיין. למעשה, בהתאם לדתו של המתדיין יקבע באיזה בית דין ידון המקרה שלו, כאשר ישנם גם בתי משפט אזרחיים למשפחה בעלי סמכות שיפוט מקבילה בחלק מהנושאים.

מה כוללים דיני משפחה?

כשמם כן הם, דיני משפחה מסדירים את כל הנוגע לענייני המשפחה. נישואין וגירושין נידונים בבית הדין הרבני ובבית הדין לענייני משפחה בהתאם לסוג הדיון. נושאים נוספים הנידונים בתחום הם תשלומי מזונות, חלוקת רכוש בין בני זוג לאחר גירושין, הסדרי ראייה ומשמורת על ילדים משותפים. בכל הקשור לתחומים אלו, כדאי לברר על שירותיו של עורך דין לענייני גירושין. בנוסף, במסגרת דיני משפחה נמצאות גם הצוואות והירושות בהיותן קשורות לתא המשפחתי הרחב.

צריכים עורך דין לענייני משפחה?

עורך דין לענייני משפחה הוא עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה ויידע לסייע לכם בעניינים האלה. כאשר אתם ניגשים לבחור עורך דין שיטפל בעניינים שלכם חשוב שתקפידו לבחור עורך דין מקצועי ואמין ובעל ניסיון בתחום המשפחה כדי לקבל את השירות הטוב ביותר.

עורך דין לענייני משפחה- אמון ותקשורת

דיני משפחה עוסקים בסכסוכים הנמצאים בלב ליבו של התא המשפחתי. עורך דין לענייני משפחה שיטפל בתיק שלכם יהיה חייב להיות בקיא בקרביים של הסכסוך ולהכיר אתכם לפני ולפנים. למעשה, אמון ותקשורת בריאה עם עורך הדין הם מפתח להצלחתו של התיק שלכם, לכן חשוב לבחור עורך דין סימפטי ואמפתי אתו תצליחו לתקשר באופן מוצלח.

זו לא בושה להתפשר

יתכן שאתם בטוחים בצדקת התביעה שלכם, אבל האם זה שווה את הקרע המשפחתי שעלול להיווצר בעקבותיה?

הכרעת הדין תינתן ואחד הצדדים ינצח בדיון, אבל זכרו שהמשפחה שלכם תישאר לנצח. אחים לא בוחרים, והליך משפחתי בתוך המשפחה עלול לגרום למאבקים בלתי נגמרים ולסכסוכים ארוכי שנים. שיקלו את אפשרות הפשרה ואל תוותרו על ניסיונות גישור וויתור שיכולים לעשות לכם רק טוב.

לתיאום פגישת ייעוץ

סגירת תפריט
נגישות