עורך דין לענייני גירושין

עורך דין לענייני גירושין

עורך דין לענייני גירושין הנו עורך דין המתמחה בכל הדין הקשור לפרידה של שני בני זוג, הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט האזרחי. התמחות זו כוללת אף את ניהול כל הליך הגירושין, ניהול הדיונים מול הערכאות המשפטיות ומול עורך הדין של הצד השני.

עורך דין לענייני גירושין- רבני או אזרחי?

נהוג לחשוב כי בית הדין הרבני מקל עם הגברים, ואילו בית הדין האזרחי עומד לצד הנשים אך בשנים האחרונות מצב זה השתנה באופן מהותי. בתי הדין הרבניים דורשים מהגברים המתגרשים דרישות שלא היו בעבר, ונוטים יותר מבעבר לאיזון בין שני הצדדים. כמובן שבפני בתי הדין הרבניים הטיעונים של עורך דין לענייני גירושין יהיו שונים מאשר אל מול בתי המשפט האזרחיים, ונטיית הטיעונים תהיה על פי תורה, אך הצד הפרגמטי חייב לבוא לידי ביטוי גם אל מול דייני בית הדין הרבני.

קיים מושג בדיני גירושין הנקרא "מירוץ סמכויות", שבו הערכאה הראשונה אליה פנה מי מבני הזוג, היא הערכאה בה ידון תיק הגירושין. אין כיום קביעה חד משמעית באיזו מן הערכאות עדיף לנהל את הליך הגירושין, וכל עניין חייב להיבדק לגופו.

הילדים או האגו?

במקרים רבים שיקול ההגשה של תביעת גירושין הנו תולדה של רגשות קשים המתעוררים לפני ובמהלך תהליך הגירושין. קיימים מקרים רבים מדי שבהם הילדים המשותפים הופכים להיות לכלי שרת בידיו של הורה אחד על מנת להתנגח בהורה השני ואחד מתפקידיו העיקריים של עורך דין לענייני גירושין הוא להסתכל על התמונה הכוללת, עם מבט מספר שנים קדימה, ולהבין שהרגשות ידעכו, הזמן יעבור, והגירושין יהפכו למציאות של שני בני הזוג. בכל מקרה, כדאי להגיע למצב של גירושין בהסכמה.

על עורך הדין להציע את העצה הנכונה ביותר ללקוחותיו שתגבר על רגעי הכעס והעלבון של הליך הגירושין, שמטבעו הנו הליך אמוציונלי ביותר, ולוודא שההסכם אליו יגיעו בסופו של דבר שני בני הזוג ייטיב עמם בטווח הארוך, ובעיקר ייטיב עם הילדים העוברים טלטלה רגשית לא מבוטלת. על עורך הדין להבטיח כי לילדים תהיה מסגרת בריאה ותומכת, גם מבחינה רגשית וגם מבחינה כלכלית, מצד שני ההורים.

זו לא מלחמה

הגשת כתב תביעה לגירושין מתפרשת לעתים קרובות מדי כהכרזת מלחמה. בן הזוג האוהב הופך לאויב, וכל הכלים כשרים. פניה לעורך דין במצב כזה הנה כורח המציאות, וכאן נכנס תפקידו העיקרי של עורך דין לענייני משפחה וגירושין ועליו לנהל את התיק ברגישות ובנחישות הנדרשים על מנת להביא לפתרון המיטבי לכל הצדדים.

לתיאום פגישת ייעוץ

סגירת תפריט
נגישות