ידוע/ה בציבור זכאים למזונות מכוח דיני חוזים  ועל פי חובת תום הלב. מזונות לידועים בציבור הם סוג של פיצויים כספיים. לידועים בציבור נפסקים על פי רוב מזונות שיקומיים. מטרתם של מזונות אלו לסייע לצד החלש יותר להתאושש ולהשתקם  כלכלית לאחר תקופת הפרידה מבן זוגו/בת זוגתו.

 על מנת לממש את זכותך למזונות עליכם להגיש תביעה לבתי המשפט לענייני משפחה, גם במסגרת תביעה זו תדרשו להוכיח קודם את מעמדכם כיודעים בציבור בטרם בית המשפט ידון בשאלת זכאותכם למזונות מבן או בת זוגתכם. מצבה של הידועה  בציבור טוב מזה של האישה הנשואה שכן בעוד שזכויות האישה הנשואה למזונות נפסקים, במועד סידור הגט , ממשיכה הידועה בציבור לקבל את מזונותיה גם לאחר הפרידה, פעמים מדובר בתקופה ארוכה מאוד של שנים על גבי שנים.  

ההבדלים בין ידועים לציבור לנשואים

לאישה ידועה בציבור בשונה מאישה נשואה אין זכות מוקנית למזונות. הזכות למזונות הידועה בציבור יכולה לנבוע מהסכם מפורש או מהסכם מכללא. ניתן לתבוע מזונות גם בזמן החיים המשותפים ואין צורך להמתין לפרידה כדי להגיש תביעה.

לגבר נשוי יכולה להיות ידועה בציבור. העובדה כי הגבר נשוי אינה שוללת את האפשרות שהגבר יידרש לשלם מזונות לאשתו וגם לידועה בציבור שלו.

מעמדם של ילדים שנולדו מקשר עם ידועה בציבור, אינו נופל ממעמדם של ילדים שנולדו מקשר הנישואין.

צור קשר

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

סגירת תפריט
נגישות