במידה והשכלתם להסדיר את הסכסוך בניכם מחוץ לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני (ולא בגישור חובה) באפשרותכם לעשות זאת באמצעות מגשר משפחתי מוסמך שרצוי שיהיה גם עורך דין המתמחה בדיני משפחה. 

לתהליך גישור יש כללים מובנים. ניתן לנהל מו"מ באמצעות עורכי דין המיצגים אתכם ללא מגשר אולם במידה ובחרתם במגשר אני מציעה כי במהלך או טרם החתימה על ההסכם תתייעצו עם עורך דין מטעמכם ע"מ שייתן חוות דעתו ויבדוק האם מיציתם את זכויותיכם וגם כדי שתהיו מודעים לזכויות שהחוק מעניק לכם במסגרת הליך הגירושין.

מגשר מייצג את האינטרסים של שני הצדדים, תפקידו להביא את הצדדים להסכמות במסגרת הליך הגישור. פעמים רבות יחסי הכוחות בין הצדדים מאפשרים הליך גישור טוב והוגן בין הצדדים ולפעמים הדינמיקה של חיי הנישואין באה לידי ביטוי גם בהליך הגישור. מגשר טוב ישים את הדברים על השולחן ויבחן את המשך ניהול הגישור.

עורך דין לענייני גישור

עורך דין המייצג את אחד הצדדים בשום אופן אינו יכול להיות מגשר בין הצדדים. לא ראוי כי צד מיוצג יביא את בן/בת הזוג לעורך דינו ע"מ "לחסוך" בעלויות וזה יכתיב את ההסכם.

ביום 17/72016 נכנס לתוקף החוק אשר מחייב את הצדדים לפנות להליך גישור כתנאי לפתיחת הליכים משפטיים, כאשר המשמעות היא כיום לא ניתן לפנות לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני בתביעות טרם מיצוי הליך הגישור ביחידת הסיוע שליד בית המשפט/בית הדין הרבני ע"י עובדת סוציאלית.

במידה וברצונכם בהליך של גישור, לא הייתי ממליצה כי עובד סוציאלי ללא התמצאות בתחום דיני המשפחה יבצע עבורכם הליך גישור במיוחד  כאשר אינכם מיוצגים.

גישור הוא הליך וולונטרי, וכדי שיתנהל באופן תקין על הצדדים לרצות בגישור תוך הבנה כי יהיה עליהם לגשר על הפערים הקשים שקיימים בהליך הפרידה עד לכריתת הסכם גירושין. ברוב המקרים אפשרי להגיע לכריתת הסכם גירושין, וללא ספק מדובר בדרך הטובה ביותר והזולה ביותר לסיום הליך הגירושין.

עו"ד שלי גמליאלי – מגשרת מוסמכת

הנני מגשרת מוסמכת מזה שנים רבות מטעם המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי בלשכת עורכי הדין, וזאת בנוסף להיותי עורכת דין המתמחה מזה שנים רבות בתחום המעמד האישי.

עברתי השתלמות ב-"גירושין בשיתוף פעולה"-"Collaborative DIVORCE" ואני עומדת בדרישות הארגון הבינלאומי IACP, גירושין בהסכמה.  כמו כן עברתי השתלמות מקיפה במיסוי מקרקעין, דבר המעניק לי יתרון בנושאי גישור גירושין, גישור משפחתי וחלוקת רכוש.

יש לי את הניסיון הידע והיכולת לפצח את הקוד המאפשר לצדדים להגיע להסכם גירושין צופה פני עתיד המשרת את טובתם של שני הצדדים גם יחד.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הליך הגירושין היא באמצעות ניהול מו"מ וחתירה אמתית להסכמות בין הצדדים והביאה את לקוחותיי להסכמי גירושין מצוינים  ולסיום הליכים משפטיים מורכבים במהירות וביעילות.

צור קשר

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

סגירת תפריט
נגישות