גישור לעומק

גישור גירושין הינו השיטה האלטרנטיבית ליישוב סכסוכים הרחק מכתלי בית המשפט. מדובר בהליך דיסקרטי, אשר בו מחויב המגשר לשמור בסוד את פרטי המתגשרים ואת נושאי הדיון.
מגשר לגירושין הוא גורם נייטרלי המסייע לצדדים המצויים בסכסוך להגיע להסכם (גירושין בהסכמה) בעניין שבו יש להם אינטרס משותף יחד עם חילוקי דעות.
רוב הליכי הגישור צורכים פחות זמן, אנרגיה ופחות מתישים מהליכים משפטיים וגם זולים מהם משמעותית.

גישור גירושין הינו הליך רצוני. הצדדים תמיד מגיעים לגישור מרצונם החופשי ונשארים בו כל עוד נראה להם שההליך מקדם את האינטרסים שלהם. הגישור מבוצע ע"י מגשר בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים המעורבים בסכסוך. הליך הגישור הוא הליך מומלץ לאנשים שנמצאים בסכסוך ומעונינים להימנע מביורוקרטיה ועלויות הכבדות של בתי המשפט. להליך גישור ניתן לפנות בכל שלב של הסכסוך, כמובן כל זמן שלא ניתן פסק דין על ידי בית המשפט. צדדים המצויים בסכסוך יכולים לפנות למגשר מיד כשמתגלה הסכסוך (ביחד או לחוד) ואפילו לאחר שהחל הליך בבית משפט עם עורך דין גירושין. גם מערכת המשפט בישראל אימצה ועושה שימוש נרחב בהליכי גישור בתיקים שונים.

ההתנהלות מתבצעת באמצעות שיחות נפרדות ומשותפות של הצדדים עם המגשר. הגישור מתחיל בדרך כלל בשיחה משותפת של הצדדים בה כל אחד אומר את דעתו ומציג את זווית הראייה שלו על הסכסוך. לאחר השיחה המשותפת עוברים הצדדים לפגישות נפרדות עם המגשר בהם כל אחד יכול לשוחח בפתיחות עם המגשר ולומר לו את הדברים האישיים שאינם מעוניינים או יכולים לומר ליד הצד האחר. לאחר השיחות הנפרדות מתקיימות פגישות משותפת נוספות המקדמת את הצדדים להגעה להסכמות

צור קשר

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

סגירת תפריט
נגישות