גישור בדיני משפחה (גישור גירושין) הוא הליך המיועד לבני זוג שמעוניינים להתגרש "יפה" בלי מלחמות אין סופיות בבתי המשפט, את המלחמות אני מאפשרת במסגרת הגישור כי חשוב לפרק כל מחלוקת לגורמים על מנת להתקדם הלאה.
הגישור מתמקד בנושאים הרלוונטיים לגירושין, כגון: משמורת הילדים, הסדרי הראייה, מזונות הילדים, חלוקת הרכוש, זכויות סוציאליות וכן הלאה. כל ההסכמות מועלות בכתב ומגובשות להסכם שנוסחו הסופי מוגש לאישור בית המשפט.

חשוב להדגיש כי להליך גישור משפחתי מגיעים הצדדים מתוך רצון כן ואמיתי לפתור את הסכסוך ביניהם בדרכי שלום. ביהמ"ש אינו יכול לחייב בני זוג שנמצא בהליך גירושין לפנות להליך גישור, אלא להמליץ בלבד.
המגשר המוסמך, נפגש עם בני הזוג בנפרד וביחד. במהלך השיחות דנים בכל הנושאים בהם הצדדים מסכימים ובנושאים בהם אין הסכמה כאשר המטרה היא להגיע לפתרון המקובל על שני הצדדים.
לאחר גיבוש הסכם עליו הצדדים מסכימים מוגש ההסכם לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני עפ"י בחירת הצדדים לצורך אישורו וקבלת תוקף של פסק דין.
   •  ניסיון השנים מלמד כי עבור הצדדים עדיף להגיע להסכם ולהגישו לאישור בבית המשפט מאשר
      להתדיין במשך שנים ארוכות בבית המשפט.
   •  הליך גישור ועריכת הסכם גירושין זולים עשרות מונים מניהול תביעות בבית המשפט או בבית הדין.
   •  בהליך גישור ועריכת הסכם גירושין הצדדים יודעים כיצד הם נכנסים לבית המשפט וכיצד הם יוצאים
      ממנו, לעומת ניהול תביעות בו הצדדים נכנסים לבית המשפט אך אינם יודעים כיצד יצאו ממנו.
   •  הליך גישור הוא הליך קצר יחסית ויכול לקחת בין חודש לשלושה חודשים, לעומת ניהול תביעות שיכול
      לקחת שנים.

ובכל זאת חשוב לדעת ולהבין, כי הליך הגישור אינו מתאים לכל זוג העומד בפני הליך גירושין. ישנם מקרים שבהם מעורבת אלימות קשה מצד אחד מבני הזוג, ואין אפשרות לניהול הליך של דיון מכובד ורציני. במקרים אלו אין מנוס, אלא מלפנות לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני.

צור קשר

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

    סגירת תפריט
    נגישות