מן התקשורת

גבר דרש בדיקת אבהות. שופט: עכשיו נזכרת?

שנים אחרי הפרידה מאשתו דרש גבר לבצע בדיקה לתאומים בני השש שגידלה לבדה. בית המשפט דחה אותו בטענה שהדבר עלול לערער את הילדים

עו"ד שלי גמליאלי פורסם:  12.02.16 , 08:25

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה לאחרונה דרישה של גבר לערוך בדיקת אבהות לתאומים בני שש, ילדיה של אשתו לשעבר, שעמם לא היה לו קשר מעולם. השופט ישעיהו שנלר דחה אותו בטענה שהבדיקה עלולה לערער את עולמם של הילדים.

בני הזוג נישאו כשהאם הייתה בחודש הרביעי להריונה ונפרדו שלושה חודשים לאחר מכן, בטרם לידת התאומים. לטענת האב, עוד במהלך ההיריון החליטה האם שברצונה לגדל אותם לבדה, ולימים היא אכן מנעה ממנו קשר איתם עד לניתוק מוחלט שהתרחש כשהיו בני שש. מאז מסרבים הילדים לפגוש אותו.

ב-2011 פנה האב לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה לערוך בדיקה גנטית לילדים כדי לברר אם הוא אביהם. בית המשפט דחה את בקשתו וקבע על בסיס תסקיר סוציאלי כי הבדיקה מנוגדת לטובת הילדים. בתגובה ערער האב על ההחלטה בפני בית המשפט המחוזי בתל אביב.

הוא חזר וטען שלאורך השנים מנעה ממנו האם להיפגש עם הילדים, לא הזמינה אותו לטקס הברית ושינתה את שם משפחתם. לדבריו היא חיה עם בן זוג שהילדים רואים בו כאב, והאינטרס שלהם לדעת מי אביהם.

האם בתגובה הדגישה את הנזק הנפשי שעלול להיגרם לילדים מבדיקת האבהות. היא הוסיפה כי לאורך השנים האב מעולם לא ערער על אבהותו אלא להיפך, וכל מטרתו כעת היא התחמקות מתשלום מזונות ופגיעה בה.צור קשר

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

סגירת תפריט
נגישות