כל מה שצריך לדעת על עורך דין לענייני משפחה

עורך דין לענייני משפחה

בדרך כלל הנסיבות בהם נפנה אל עורך דין לענייני משפחה אינן משמחות, אולם כדי שהעניין המשפטי יסתיים בצורה הטובה ביותר חשוב לבחור עורך דין בצורה מסודרת ובטוחה. ריכזנו עבורכם את המידע הרלוונטי כדי שתוכלו לעשות זאת בצורה נכונה.

מהם דיני משפחה?

דיני משפחה הם כינוי לענף משפטי העוסק בזכויות וחובות הנובעים מן המעמד המשפחתי. בישראל נבדלים דיני המשפחה מענפי משפט אחרים ונקבעים בהתאם להשתייכותם הדתית של המתדיינים. בנוסף, בחלק מענייני המשפחה דנים גם בתי משפט אזרחיים למשפחה.

מהו עורך דין לענייני משפחה?

עורך דין לענייני משפחה הוא עורך דין המתמחה בדיני המשפחה ויודע לתת מענה בנושאים כמו נישואין וגירושין, הסכמי ממון, הורות, מזונות, אבהות ועוד. דיני משפחה הם עניין רגיש במיוחד הנוגע לתא המשפחתי, והצורך בעורך דין מגיע בדרך כלל כאשר נוצרים סדקים במבנה המשפחתי.

עורך דין גירושין

אחד התחומים המרכזיים בהם עוסקים עורכי דין לענייני משפחה הוא גירושין(בשונה מעורך דין פלילי שעוסק במקרים של רצח למשל). בדיני גירושין ניתן לדון בערכאה אזרחית או דתית ועל עורך הדין לזהות מהי הערכאה המתאימה לדיון בכל מקרה. חשוב להבין שמדובר בתחום דינמי מאוד, לכן על עורך הדין להיות בקיא מאוד בהלכות משפטיות ובשינויים שהתרחשו בחקיקה.

החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה

בעבר כאשר התעוררו בעיות בין בני זוג יכלו הצדדים להגיש תביעה זה כנגד זה, אך ב-2014 התקבל בכנסת החוק להסדר התדיינות במשפחה. החוק נכנס לתוקף ב-2016, ומטרתו לסייע בפתרון סכסוכים משפחתיים בהסכמה ובדרכי שלום, תוך צמצום הצורך בדיון משפטי. המשמעות של החוק היא שעל הצדדים להשתתף תחילה בתהליך הידברותי לפני שהם מתחילים בהליכים הקלאסיים המקובלים.

הצדדים יערכו פגישה משותפת עם עובד סוציאלי ויוכלו להמשיך להליך גישור בן 3 פגישות, כאשר אם בהליך הזה לא נפתר הסכסוך יוכלו הצדדים להגיש תביעה. אמנם השלב הראשוני לא מחייב עורך דין לענייני גירושין, אולם כדאי לקבל ייעוץ משפטי כדי להבין טוב יותר את מצבכם ואת האפשרויות העומדות בפניכם.

איך לבחור עורך דין?

בחירת עורך דין לענייני משפחה היא צעד משמעותי, שכן עורך הדין ילווה אתכם לאורך ההליך המשפטי כולו. חשוב לבחור עורך המתמחה בתחום הספציפי בו אתם צריכים סיוע משפטי. כך לדוגמה, אם מדובר בתיק גירושין, חשוב שתבחרו בעורך דין שמאחוריו טיפול בתיקי גירושין רבים. בנוסף, עורך הדין צריך לדעת לזהות את הנקודות החשובות במקרה שלכם, ויסייע לכם לשמור על האינטרסים שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ

סגירת תפריט
נגישות